Служба у справах дітей
вул. Леваневського, 26, місто Суми, 40022,
тел. (0542) 77-52-59, факс (0542) 77-52-82
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

На Сумщині уже 26 дитячих будинків сімейного типу

Прийомні сім’ї (ПС) та дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ) – це форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ці форми стрімко розвиваються на Сумщині. Якщо у 2016 році в нашій області функціонували 20 дитячих будинків сімейного типу, то у 2017 – уже 22. Протягом 6 місяців 2018 року створено ще 4 дитячі будинки сімейного типу.

Таким чином, у 26 дитячих будинках сімейного типу на Сумщині виховується 175 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Крім цього, 300 статусних дітей проживають у 160 прийомних сім’ях.

Тренінг з педагогіки дитячої травми

Служба у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації в партнерстві  з громадською організацією «Поступ: освітній простір» організувала та провела  перший із двох запланованих модулів у вигляді дводенного навчально-тренінгового семінару з педагогіки травми. Захід проводився в рамках проекту «Громадська підтримка освітньої ініціативи на користь реалізації права дітей-сиріт на сім’ю у громадах Сумської області» /за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Тренери з приватного центру реабілітації дітей "Сонячне світло" та центру розвитку компетентності з Педагогіка травми (місто Київ) Уляна Долиняк та Тетяна Іванова ділилися з учасниками практичними знаннями.

Допомога дітям - через навчання батьків

Тренери з приватного центру реабілітації дітей "Сонячне світло" та центру розвитку компетентності з Педагогіка травми (місто Київ) Уляна Долиняк та Тетяна Іванова на запрошення громадської «Поступ: освітній простір»  28-29 червня провели в місті Суми навчальний тренінг з педагогіки дитячої травми. До участі в тренінгу були запрошені більше 20 осіб з числа прийомних батьків, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, опікунів, піклувальників, кандидатів на створення прийомних сімей тощо.

Програма тренінгу включала теорію і практику. Говорили про нейробіологію травми, наслідки травматизації, прив’язаність, механізми самозахисту, методи роботи  з життєвим досвідом дитини, методи та інструменти роботи із травмованими дітьми. 

Як розвиваються сімейні форми виховання на Сумщині

 

На первинному обліку служб у справах дітей та сім’ї Сумської області перебуває 2019 дитини з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування. Із цієї кількості лише 516 – це діти, які втратили батьків. Решта – діти, батьків яких позбавлено батьківських прав. В області функціонує 26 дитячих будинків сімейного типу, на вихованні в яких знаходиться 175 дітей та 160 прийомних сімей, де виховується 300 дітей зазначеної категорії.

Службами у справах дітей районних державних адміністрацій та міських рад вживаються заходи щодо влаштування дітей, які з різних причин втратили піклування батьків, до сімейних форм виховання. Так, протягом другого кварталу 2018 року в місті Суми створено ще один будинок сімейного типу, на виховання до якого влаштовано 6 дітей. Нові прийомні сім’ї утворено в  Роменському, Тростянецькому, Краснопільському, Лебединському та Сумському районах.

Микола Кулеба завітав у місто Ромни, де мав нагоду відвідати дитячий будинок сімейного типу Мудриченко

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба завітав у місто Ромни, де мав нагоду відвідати дитячий будинок сімейного типу Мудриченко, в якому виховують 11 дітей.

Нещодавно родина Мудриченко переїхала до затишного двоповерхового будинку який був придбаний за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно - кошторисної документації в Ромнах придбано будинок для функціювання ДБСТ.

Святкування Міжнародного Дня Захисту дітей

Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини.

Службами у справах дітей області проведено безліч різноманітних заходів, присвячених Міжнародному Дню захисту дітей. У центральному сквері м. Лебедина відбувся районний квест «У дитинства так багато кольорів». Організували свято для дітей різних категорій, які навчаються у навчально-виховних закладах району, структурні підрозділи Лебединської районної державної адміністрації – служба у справах дітей та районний відділ освіти.