Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Заходи з нагоди Дня усиновлення в області

День усиновлення – свято України, яке відзначається 30 вересня та співпадає з днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, що є символічним і уособлює віру в те, що кожна наша дитина буде виховуватися в родині, надію на об`єднання заради цього всього українського суспільства, плекання в душі кожного із нас великої мудрості і любові до дитини як найціннішого дару нашого життя.

З нагоди Дня усиновлення в області проведено ряд заходів, до яких залучено прийомних батьків, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, сім’ї опікунів та піклувальників.

На обліку служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації перебуває 483 дитини, які підлягають усиновленню, але переважно старшого віку та родинні групи. В області сформована база даних потенційних кандидатів в усиновлювачі, яка налічує 65 осіб.

За останні роки у Сумській області спостерігається тенденція до зниження кількості дітей, які усиновлені іноземними громадянами та зростання чисельності дітей, усиновлених громадянами України. Так, протягом 9 місяців 2017 року громадянами України усиновлено 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іноземними громадянами лише 6 дітей.

У цьому році на Сумщині усиновлено 2 родинні групи по 3 дітей і 2 родинні групи по 2 дітей в кожній. Також діти знайшли свою родину вже перебуваючи у тимчасових сімейних формах виховання. Так, із прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу усиновлено 6 дітей та 5 дітей, які перебували під опікою.

З нагоди відзначення в області Дня усиновлення забезпечено проведення інформаційно-рекламної кампанії щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проведено засідання «круглих столів», нарад, семінарів до Дня усиновлення. Служби у справах дітей області привітали усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів подарунками і солодощами, відзначили подяками та грамотами, відбулися святкові концерти.

У трьох центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, які функціонують у Сумській області, проводились конкурси талантів, виготовлення дітьми стендів, проведення конкурсів малюнків та виробів, тематичні виховні години та тренінги.