Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Дитинство в рамках

Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей схвалено Кабінетом міністрів України 9 серпня 2017 року.

Стратегія базується на таких принципах:

безпека і благополуччя дитини є пріоритетом державної політики;

сім’я є найкращим середовищем для виховання та розвитку дитини;

збереження сім’ї для дитини є головною умовою забезпечення найкращих інтересів дитини та її благополуччя;

державою заохочується та підтримується відповідальне батьківство;

реформування системи інституційного догляду та виховання дітей проводиться з урахуванням потреб, думки та інтересів дитини;

залучення дітей до прийняття рішень, що стосується їх життя та майбутнього.

Метою Стратегії є зміна системи інституційного догляду та виховання дітей  на систему, яка забезпечує догляд і виховання дитини в сімейному оточенні або наближеному до сімейного середовищі.

Для реалізації визначених Стратегією цілей та завдань передбачається три етапи. І – 2017-2018 роки. ІІ – 2019-2024 роки. ІІІ – 2025-2026 роки.

Кожен етап виконання Стратегії має супроводжуватися розвитком освітніх, соціальних, медичних, реабілітаційних послуг для дітей та сімей з дітьми на рівні територіальної громади. Особлива увага має приділятися впровадженню системи раннього втручання, інклюзивного навчання, розвитку сімейних форм виховання дітей.

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування  визначені виконавцями 19-и заходів Плану заходів з реалізації І етапу Стратегії, серед яких, одним із основних є – затвердження Регіонального плану. 

Головними кроками на цьому підготовчому етапі мають стати:

  1. Аналіз забезпечення прав дітей в громаді та області в цілому.
  2. Аналіз мережі закладів інституційного догляду та виховання дітей різних типів, форм власності та підпорядкування.
  3. Інвентаризація соціальних,  освітніх,  медичних і реабілітаційнихпослуг, які фактично надаються дітям та сім’ям з дітьми різних категорій.
  4. Визначення потреб громади у відповідних послугах і ресурсах, у тому числі професійних кадрах, необхідних для розвитку таких послуг.

Від якості підготовки регіонального плану, якісного складу міжвідомчої робочої групи буде залежати успішність реформи в області.

Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 22.12.2017 року № 767-ОД створено міжвідомчу робочу групу з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 02.01.2018 року № 4-ОД затверджено план заходів з реалізації І етапу Стратегії в області. Визначені на регіональному рівні відповідальні за координацію процесу перевірки/звірки зібраних даних про становище дітей та сімей за відповідними напрямками. Головам районних державних адміністрацій, міським головам, головам об’єднаних територіальних громад необхідно визначити відповідальних за безпосередній збір даних на місцевому рівні. Форми збору даних направлено до відповідальних виконавців місцевого рівня.

Обласна міжвідомча робоча група має узагальнити та систематизувати подані матеріали для складання Регіонального плану реформування системи інституційного догляду та виховання дітей з обов’язковим включенням планів трансформації кожного закладу інституційного догляду та виховання дітей та подати на розгляд Сумської обласної ради у червні 2018 року.