Служба у справах дітей
вул. Першотравнева, 29, місто Суми, 40009,
тел. (0542) 60-77-99, факс (0542) 60-77-22
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15; 

п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

Сумщина: про патронат над дитиною

Патронат, як сімейна форма влаштування дітей, вперше закріплена  в Законі України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення соціального захисту дітей і підтримки сімей з дітьми» від 26 січня 2016 року.

Як стати кандидатом у патронатні вихователі? Яка потреба у створенні сімей патронатних вихователів в області? Скільки дітей потребують патронату? Про це та інше розповіла в програмі «По суті» в ефірі радіо «Слобода» заступник начальника служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації ВІРА ТЮТЮННИК.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які мають вищу освіту, позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання і соціально-психологічної реабілітації дитини в своєму будинку.

Патронатний вихователь не може суміщати патронат над дитиною з іншими видами діяльності, які будуть перешкоджати якісному виконанню умов договору. Вік патронатних батьків: для мам – від 35 до 60 років, для тат від – 35 до 65 років. Патронатні батьки повинні пройти співбесіду і відповідне навчання з фахівцями. У рамках цієї діяльності патронатна сім’я буде отримувати зарплату. Один з патронатних батьків повинен бути безробітним, оскільки основною роботою стає опіка над дитиною. Відповідно йому або їй буде нараховуватися стаж.

Патронатній сім’ї з державного бюджету виплачуються наступні види виплат: соціальна допомога на утримання дитини в розмірі двох прожиткових мінімумів  для дітей відповідного віку та грошове забезпечення (оплата послуг на період перебування дитини в сім’ї), яка становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Службами у справах дітей області на облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, взято 819 дітей. Зараз на базі Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді триває навчання кандидатів у патронатні вихователі (всього 8 кандидатів). У подальшому відповідно до  рішень органів опіки та піклування  планується влаштування дітей до сімей патронатних вихователів.